Lillsputnik gul 10cm mjuk nabb-boll 2-pack

5442

En liten mjuk massageboll med nabbar i samma storlek som en tennisboll. Användes för att massera ömma muskler i nacken, axlar rygg och sätesmuskler, eller sitta och rulla bollen fram och tillbaka genom att trycka foten mot den.

I lager  Leveranstid: 1-3 dagar
133 kr Inkl. moms
Mängdrabatt
AntalPris per stycke
5 stycken117.50 kr
15 stycken107.50 kr

Frakt från 49 kr

Snabba leveranser

30 dagar öppet köp

En liten mjuk massageboll med nabbar i samma storlek som en tennisboll. Användes för att massera ömma muskler i nacken, axlar rygg och sätesmuskler, eller sitta och rulla bollen fram och tillbaka genom att trycka foten mot den.

Specifikationer:
Storlek: 10 cm
Vikt: 80 gram
Färg: Gul
Pump: Nålventil
Maxvikt: 90 kg.
Levereras i 2-pack.

Bollen levereras lätt uppumpad. För att släppa ut/pumpa in luft behövs en pump med nålventil. 

Liknande produkter

Tillbehör

  • Välj
    Förpackningsstorlek
    Nålpump Flexi - www.gulare.com

    Nålpump Flexi

    Dubbelverkande nålpump utrustad med en flexibel förlängning som möjliggör enkel uppblåsning och förhindrar ventilskador.

     
    Från 79 kr
     
    7019

Andra köpte också

  • Lillsputnik, hård nabb-boll - www.gulare.com

    Lillsputnik, hård nabb-boll

    Hård, grön massageboll som passar perfekt för zonterapi, avkoppling eller för massage av triggerpunkter vid myofascial smärta.

     
    63 kr
     
    5017-01
  • Patrikblock - www.gulare.com

    Patrikblock

    Samma material som vår balansbom. Kan användas till exempel som yogablock eller som hjälpmedel vid postural träning eller massage. Mått 25x12x8 cm.

     
    102 kr
     
    6134