Jätteballonger 3-pack
Latexballonger av mycket hög kvalité. Bra till kastövningar när man eftersträvar en långsam rörelsebana.
Tubklämma anpassad för stora och små tuber, samt olika förpackningar t.ex. mjölk, grädde, kaffe, te, m.m. Säljes i 2-pack.
Tubklämma npassad för stora och små tuber, tex kaviartub. Klämman fungerar som bäst på tuber gjorda av metall. Fungerar även bra till att försluta andra förpackningar som mjölk- eller gräddfilspaket.
Säljes i 2-pack.
Färg: Svart
Latexballonger av mycket hög kvalité. Bra till kastövningar när man eftersträvar en långsam rörelsebana.
Flexidopp följer stegets rörelse och har hela tiden stor kontaktyta med underlaget vilket gör den trygg och följsam. Flexidopp dämpar varje steg och skonar därför dina leder.
Slipp fallande käppar. Snoddas kan användas såväl på en kryckkäpp som på en vanlig käpp utan att knyta, borra eller skruva.
Gula Rehabs kilkudde/kilstöd. Att sitta så att sitsen lutar något framåt ger en framåttippning av bäckenet och därmed en gynnsammare sittergonomi som förebygger belastningsskador i rygg och nacke. D33xB38xH5cm